Тикет на денот (петок, 04.06.2021)

Само седум дена не делат од ЕП, а времето до него мора да го пополниме со контролните натпревари на учесниците. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Унгарија – Кипар – 1/1 @ 2.05 во 1xBet

Фудбалската еуфортија во Унгарија не се стишува. Многу убави работи им се случија кога ево прашање фудбалот. Ференцварош играше во групната фазата од ЛШ, а националниот тим се пласира на ЕП. Покрај тоа, Унгарците се и домаќини за ЕП за млади, а во Будимпешта ќе се играат и натпревари од континенталниот шампионат. Кипар беше далеку од од палсманот во ЕУРО дури и преку Лигата на нации, меѓутоа во квалификациите за Катар покажуваат знаци на живот. Сепак овде очекуваме Унгарија да победи и предлагаме 1/1 со квота 2.05 во 1xBet.

Македонија – Казахстан – 1/1 @ 2.60 во Bet365

Македонците немаа среќа на првиот контролен натпревар против Словенија. Водеа со голот на Елмас, но Словенците стигнаа до изедначување во судиското натпреварување буквално во последните моменти. Така таа проверка за Ангеловски не беше потполно комплетна. Казахстан е без победа на последните осум натпревари, вклучувајќи ги сите натпреварувања. Овде очекуваме Македонците да доминираат и ве советуваме да изиграте 1/1 со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.33

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk