Тикет на денот (петок, 22.10.2021)

После европските купови се враќаме на фудбалските шампионати. Пред нас е возбудлив викенд, а веќе во петок не очекуваат неколку интересни натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Мајнц – Аугсбург – 1/1 @ 2.62 во Mozzart

Новото коло во германската Бундеслига се отвора токму со овој натпревар. Домаќините многу подобро ја отворија сезона за разлика од минатата сезона кгоа беа на дното на табелата. Против Агусбург имаат императив победа, особено поради тоа што гостите играат катастрофално. Аугсбург собра шест бода и се наоѓа на 16-та позиција, поточно на позицијата која на крајот носи пласман во баражот за опстанок. Овде очекуваме домаќините да доминираат и предлагаме 1/1 со квота 2.62 во Mozzart.

Осасуна – Гранада – 0-2 @ 1.70 во Bet365

Екипата од Памплона е во голем залет. Претпоставивме да можат да ги изненадат и Виљареал во миантото коло и да останат непоразени, но тие се победата ги надминаа сите прогнози. Осасуна ја врза четвртата последователна победа на гости, а сега имаат серија од три врзани победи во лигата. Гранада се уште нема славено како гостин и тие постигнаа само еден погодок надвор од домашен терен, па затоа нивната позиција воопшто не е задоволителна. Ние предлагаме 0-2 гола со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.45

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk