Тикет на денот (понеделник, 04.07.2022)

Ниту денес понудата не е нешто посебно богата, но веќе од утре не би требало да имаме проблеми со составувањето на тикет со оглед на тоа што започнуваат квалификациите за европските купови. Ова е нашиот предлог за денес.

Хафнарфјордур – Стјарнан – Х2&2+ @ 2.00 во Mozzart

Сметаме дека гостите се потценети на  овој дуел бидејќи домаќините се означени како  фаворити. Хафнарфјордур е во добра форма, но истото може да се каже и за Стјарнан, а гостите се многу подобро пласирани во овој момент во исландското првенство. Домаќините моментално се на 9-то место и нема баш така лесно да стигнат во горната половина. Стјарнан се проби на врвот на табелата и го има третото место, односно имаат три бода помалку и натпревар помалку од второпласираниот Викингур. Ние овде типуваме Х2&2+ со квота 2.00 во Mozzart.

Конгсвингер – Ранхејм – 2 @ 2.42 во Bet365

Гостите се во фантастична форма и се фаворити на ова гостување кај Конгсвингер во 12-то коло од норвешката втора лига. Ранхејм врза девет натпревар без пораз и запиша осум победи и само едно реми. На тој начин стигнаа на втората позиција и потврдија дека се спремни за во елитниот ранг. Домаќините освоија четири бода во претходните две кола бидејќи ремизираа против Гроруд, а потоа го победија Старт. Сметаме дека овде 2 е најлогичен исход, па ве советуваме да изиграте во Bet365 со квота 2.42 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.84

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk