Тикет на денот (понеделник, 06.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денешниот понеделник е солиден со понуда благодарение на завршните натпревари од редовните кола во Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Салернитана – Аталанта – 2/2 @ 2.00 во Mozzart

Екипата од Салерно заврши со Серија А. Тие успеаја да освојат само 15 бода досега и тоа премалку за да обезбедат опстанок за и следната сезона да бидат дел од елитата, па веќе од есен ќе ги гледаме во италијанската Серија Б. Аталанта од друга страна може да се пофали со успешна сезона зад себе бидејќи е се уште дел од Лига Европа, а се на добар пат да остварат и пласман во Лигата на шампиони. Овде без многу двоумење типуваме 2/2 со квота 2.00 во Mozzart.

Кристал Палас – Манчестер Јунајтед – Х2 @ 1.53 во 22Bet

Кристал Палас на некој начин ја исполни својата примарна цел, а тоа беше да обезбедат опстанок за и следната сезона да бидат дел од елитата. Во моментов се на 14-та позиција и имаат 40 бода, па до крајот немаат никаков притисок. Манчестер е далеку од пласманот во Лигата на шампиони, но барем ќе стигнат до конференциската лига што и не е толку лошо со оглед на киксовите кои ги направија оваа сезона. На овој натпревар, ние очекуваме гостите да останат непоразени, па затоа типуваме двојна шанса Х2 со квота 1.53 во 22Bet.

Ексцелзиор – НЕЦ – 3+ @ 1.50 во Bet365

Овде имаме дуел на две екипи кои често знаат да изиграат ефикасно. Во однос на табелата, Ексцелзиор е на долниот дел и се уште немаат обезбедено сигурен опстанок, но четирите бода во последните две кола има дадоа голема надеж. НЕЦ пак со самиот пласман во квалификациите за конференциската лига може да бидат задоволни бидејќи искрено овој тим и нема капацитет за да оствари нешто повеќе. Како и да е, ние овде типуваме на голови и тоа 3+ со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.59

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk