Тикет на денот (понеделник, 13.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Преостанатите натпревари од викендот ќе се играат денес. Ние за вас се одлучивме да ви претставиме комбинација од неколку натпревари. Ова е нашиот предлог за денес.

Барселона – Сосиедад – ГГ3+ @ 2.36 во Mozzart

Каталонците сакаат да се вратат на второто место кое го изгубија со поразот од Жирона. Услуга им направи Алавес кој во петокот ремизираше против Жирона во последниот момент од натпреварот и сега Барса повторно може да биде на второто место ако го победи Сосиедад. Баскијците имаат свој мотив. Тимот од Сан Себастијан не успеа повторно да избори пласман во ЛШ како претходната сезона, а сега не се сигурни ниту за Лига Европа. Во подобар дел од сезоната беа на врвот, а потоа им падна формата, па сега повторно делуваат стабилно. Ние овде веруваме дека ќе гледаме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.36 во Mozzart.

Лече – Удинезе – ГГ @ 1.93 во 22Bet

Каква битка за опстанок се води во Серија А. Овој викенд се поразени сите тимови кои се борат за спас и тоа даде добра прилика на екипата од Удинезе со евентуална победа во Лече да ја напушти зоната за елиминација што е врвен приоритет за овој тим. Домаќините се на 13-та позиција и немаат пораз во последните четири натпревари, поточно во тој временски период остварија две победи и две реми. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па типуваме ГГ со квота 1.93 во 22Bet.

Хобро – Вендсисел – 3+ @ 1.63 во Bet365

Овој натпревар од данската втора лига е идеален за тип на голови. Причината е проста и ниту  едните, а ниту другите немаат потреба од бодови и овој натпревар не им значи ништо. Откако се подели лигата се состави група од 6 екипи и овие два тима во моментов се на последните две позиции со 40, односно 42 бода и голем заостаток зад екипите кои ќе одат во повисок ранг, поточно во елитата. На овој натпревар очекуваме најмалку три погодоци и типуваме 3+ со квота 1.63 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.42


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk