Тикет на денот (понеделник, 19.09.2022)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Денес понудата за кладење е далеку послаба за разлика од викендот, а така и ќе биде во наредните неколку дена. Сепак ние во никој случај нема да ве оставиме без тикет на денот, а ова е нашиот предлог за денес.

Арџеш – Клуж – 2 @ 1.90 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од романската прва лига каде што фудбалерите на Арџеш ќе го дочекаат тимот на Клуж. После десет изиграни натпревари, домаќините се наоѓаат на 10-то место и моментално најважно е дека се далеку од борбата за опстанок. Во минатото коло доживеаа тежок пораз на гостувањето кај Фарул Константа, а тој натпревар заврши со резултат 3-0. Во гости им доаѓа тимот на Клуж кој дефинитивно има многу проблеми оваа сезона и најдобро за тоа ни потврдува шестото место на табелата со дури девет бода помалку во однос на првопласираниот тим на Фарул. Сепак треба да се напомне дека Клуж има три натпревари помалку, па доколку победи на сите нив ќе биде во многу поповолна ситуација. Како и да е, овде типуваме 2 со квота 1.90 во Mozzart.

Есен – Сарбрикен – 4+ @ 2.75 во Bet365

После подолго време за вас спремивме натпревар во тикетот од германската трета лига каде што силата ќе ја мерат екипите на Есен и Сарбрикен. Есене играат доста лошо оваа сезона, па за жал се наоѓаат на 18-то место што во иднина значи и преселба во понизок ранг. Досега успеаа да соберат само четири бода, а на осум изиграни натпревари запишаа една победа, три реми и дури три порази. Сарбрикен има доста причини за задоволство и во моментов се наоѓаат на фантастичното четврто место на табелата со шест бода помалку во однос на првопласираниот Елверсберг. На последните пет дуели, четвртопласираниот тим на табелата оствари само една победа, а останатите дуели ги запиша како реми. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 4+ со квота 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.23

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk