Тикет на денот (сабота, 05.06.2021)

Иако понудата денес е послаба за разлика од изминатите викенди, сепак успеавме да составиме супер тикет. Ова е нашиот предлог.

Арка – Радомимак – ГГ @ 1.82 во 1xBet

Арка потфрли во последниве две кола, па се оддалечи од посакуваната втора позиција. Општо познато е дека таа позиција носи директен пласман во елитата на полскиот фудбал, но сепак тоа ќе мора сега да го направат преку плеј оф. Радомимак се држи одлично, па мора да изигра солидно уште во овие две кола за да се пресели во повисок ранг. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.82 во 1xBet.

Нотс Каунти – Честерфилд – 1 @ 2.25 во Bet365

Нотскаунти во регуларниот дел си ја заврши својата работа и сега ќе мроа преку плеј оф да се потруди да обезбеди пласман едно ниво погоре. Што се однесува до формата може да кажеме дека им е одлична со оглед на тоа што во последните пет натпревари запишаа само еден пораз. Честерфилд од друга страна влегува со добро расположение на овој дуел, но поради домашниот терен, шансите сметаме дека се на страна на домаќините. Типуваме 1 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.10

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk