Тикет на денот (сабота, 22.01.2022)

Денешниот ден наликува на вистинска сабота. На терен ќе  гледаме натпревари од најјаките европски лиги, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Хофенхајм – Дортмунд – 2 @ 2.10 во Mozzart

Хофенхајм е најпријатното изненадување во досегашниот тек на Бундеслигата. Тие во изминатите 19 натпревари успеаа да соберат 31 бод и да се сместат на горниот дел на табелата, поточно на позиција која следната сезона води во Европа. Милионерите од друга страна заостанаа во трката за титула бидејќи Баерн има солидна предност на лидерската позиција, но добро е тоа што Дортмунд за пласман во ЛШ не би требало да има проблеми. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 2.10 во Mozzart.

Виљареал – Mајорка – 1/1 @ 2.10 во Bet365

Мора да признаеме дека Виљареал во последниот натпревар непријатно не изненади. Тие запишаа минимален пораз на натпревар каде што беа фаворити, поточно беа поразени од тимот на Елче. Мајорка од друга страна е во серија од три последователни порази и на овој натпревар влегуваат со ниска самодоверба. Ние очекуваме овде Виљареал да се оправда за киксот од претходното коло и типуваме 1/1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.41

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk