Тикет на денот (сабота, 25.03.2023)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Овој викенд ќе одмориме од првенствените натпревари, а на „менито“ за обложување ги имаме репрезентациите кои ќе играат квалфикации за ЕП. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Шпанија – Норвешка – 1/1 @ 2.10 во Mozzart

Шпанците во СП кое се играше во Катар стигнаа до нокаут фазата и таму беа запрени од Мароко. Ги видовме во чудно издание, а тоа се докажа со елиминацијата од 1/8 финалето, па зад нив е уште еден неуспешен Мундијал. Норвежаните не беа дел од Катар, па го искористија тој период за да изиграат два пријателски натпревари каде што запишаа поебда над Ирска и реми над Финска. Како и да е, Црвената Фурија овде е голем фаворит, па очекуваме со лесна победа да ги започне овие квалификации. Наш предлог е 1/1 со квота 2.10 во Mozzart.

Питерборо – Дерби Каунти – ГГ3+ @ 2.20 во Bet365

Питерборо се доближи до зоната која води во плеј оф во англиската Лига 1, а имаат и еден заостанат натпревар, па со евентуална победа на овој дуел би стигнале на само еден бод разлика од Болтон. Дерби исто така е на горните позиции и нивните амбиции се насочени кон пласман во Чемпионшип, но овде конкуренцијата е огромна, па тоа нема да биде воопшто лесна задача. Двете екипи играат офанзивно и очекуваме да гледаме ефикасен натпревар. Ние решивме да го избегнеме конечниот исход, а нашиот предлог тип за овој дуел е ГГ3+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.62

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk