Тикет на денот (среда, 07.12.2022)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Денес е прв ден без натпревари од Мундијалот од самиот почеток. Сепак се потрудивме да издвоиме супер дабл од денешната понуда и да ви го претставиме во форма натикет на денот.

Хуеска – Андора – Х2&0-2 @ 2.05 во Mozzart

Двете екипи доживеаа пораз за викендот и така дополнително го расипаа учинокот и се оддалечија од врвот на табелата. Хуеска пред поразот од Еибар во гости имаше два натпревари каде што освоија еден бод, но не постигнаа погодок. Андора беше во многу подобра форма и нив неуспехот со Картагена на домашен терен им ја прекина серијата три последователни триумфи, два во Сегунда и еден во Купот на Кралот. Сега се наоѓаат на 8-то место со три бода помалку во однос на екипите кои се во зоната за плеј оф. Тешко е да очеуваме дека овој тим ќе се вклучи во битката за првите две место кои директно водат во повисок ранг. Хуеска е далеку од Ла Лига, а тоа е така уште кога беа елиминирани од елитата. На овој натпревар ние типуваме Х2&0-2 гола со квота 2.05 во Mozzart.

Тернана – Каљари – Х2&0-3 @ 2.00 во Bet365

Тернана од средината на септември до средината на октомври врза пет последователни порази во Серија Б и стигна до врвот на табелата. Кога требаше таа серија да се потврди, овој тим влезе во криза и на последните шест дуели не знаат за победа, поточно остварија три реми и три порази. Каљари некако остана на нозе после елиминацијата од Серија А, но далеку е од повраток во елитата. Тимот од Сардинија се наоѓа на 12-то место со 19 бода и поблиску е до зоната за елиминација отколку до водечките места. И овде типуваме двојна шанса и опсег на голови, поточно ви предлагаме да изиграте Х2&0-3 гола со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.10

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk