Тикет на денот (среда, 21.09.2022)

Денес е многу тешко да се состави тикет, но ние не се откажуваме дури и понудата да биде како денес. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Кортула – Депортиво Кали – 2 @ 2.80 во Mozzart

Немаме често прилики да анализираме натпревари од колумбиската лига, но еве и тоа се случи сега. Се работи за дуел помеѓу две екипи кои доаѓаат од долниот дел на Клаусура лигата. Домаќините се наоѓаат на последното место  и на 12 натпревари успеаа да освојат само шест бода, а ниту гостите не се кој знае колку поуспешни. За домаќините не може да кажеме дека овој пласман е сензација, но за Депортиво може. Гостите на последните седум натпревари изгубија два пати, а еден од тие два порази се случи во претходното коло на гостувањето кај Атлетико Национал. Ние овде очекуваме гостите да ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 2.80 во Mozzart.

Крузеиро – Васко – 1Х&2-3 @ 2.25 во Bet365

Двата бразилски и јужноамерикаснки великани се сретнуваат во втората лига. Крузеиро ќе се врати во елитата, тоа е јасно со оглед на фактот дека се први на табелата со 14 бода повеќе од второпласираниот тим на Баија, а до крајот има уште осум кола. За повраток во првата лига се бори и Васко, а моментално тие се четврти. Меѓутоа, тие ќе мора да се потрудат во преостанатиот дел од сезоната да земат уште некој бод. Дефиниивно овој натпревар е големо дерби во овој ранг, а ние очекуваме домаќините да не бидат поразени и да се постигнат 2 или 3 погодоци. Коефициентот за 1Х&2-3 гола е 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.30

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk