Тикет на денот (вторник, 04.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес пред нас е многу сиромашна понуда и издвоивме неколку пријателски дуели за да го составиме тикетот на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Романија – Бугарија – 1&2+ @ 2.05 во Mozzart

Селекцијата на Романија беше првопласирана во својата група од квалификациите за ЕП и тоа пред Швајцарија. Тоа доволно зборува дека оваа селекција поседува квалитет и дека не се случајни учесници во Германија на ова издание од ЕП. Во тимот имаат доста млади и талентирани играчи  и искрено очекуваме да пружат добар отпор во групата со Украина, Белгија и Словачка. Бугарија пак немаше никакви шанси за квалификациите за ЕП и во својата група прикажаа најмалку. Ние овде веруваме дека ќе слават без поголеми проблеми и типуваме 1&2+ со квота 2.05 во Mozzart.

Словенија – Ерменија – 1&3+ @ 2.10 во 22Bet

Словенија има големи шанси за да избори пласман во нокаут фазата. Тие после подолг период се повторно на ЕУРО и искрено фановите на оваа селекција имаат големи очекувања. Во последниот пријателски натпревар изиграа одлично и ја совладаа Португалија со резултат 2-0. Ерменците пак во последните пет натпревари немаат воопшто добри резултати, поточно во тој временски период запишаа четири победи и едно реми. Ние овде очекуваме домаќините да победат, а нашиот предлог тип е 1&3+ со квота 2.10 во 22Bet.

Португалија – Финска – 1/1&3+ @ 2.10 во Bet365

Португалците и овој пат влегуваат на ЕУРО како еден од поголемите фаворити за титула бидејќи во составот имаат голем број квалитетни и талентирани играчи. Се очекува Ронладо повторно да биде карика која ќе го поведе овој тим до евентуалниот континентален трофеј. Финска пак за жал не успеаја да стигнат во ова натпреварување и покрај тоа што немаа кој знае колку тешка група. Без многу двоумење овде очекуваме Португалците да доминираат и типуваме 1/1&3+ со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3659.04


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk