Тикет на денот (вторник, 18.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денеска понудата е нешто послаба и се играат само два натпревари од ЕУРО 2024, а со нив завршува и првото коло. Ниту останатиот дел од понудата не е кој знае колку инспиративен, но во секој случај ние се потрудивме да составиме тикет на денот. Ова е нашиот предлог тикет.

Португалија – Чешка – 1&2+ @ 1.72 во Mozzart

Португалците се веќе стални учесници во најголемите натпреварувања, а ова им е осмо последователно ЕП. Кристиано Роналдо веќе шест пати настапува и тоа го прави рекордер во тој дел. Пред осум години беа и шампиони во Франција, а имаат и едно финале. Делува дека никогаш немале поквалитетен тим и секако овој пат спаѓаат во групата на фаворити за титула. Чесите пак сакаат пласман во нокаут фазата, но тоа не би било лесна работа. На овој натпревар ни очекуваме домаќините да победа и типуваме 1&2+ со квота 1.72 во Mozzart.

Ал Итихад – Ал Ахли – 2 @ 1.44 во 22Bet

Ал Ахли полека, но сигурно се качува на врвот на табелата, а сега се на 4-то место со заостаток од 7 натпревари зад лидерот Пирамидис. Навистина имаат 20 бода помалку, но со евентуална победа на сите тие дуели би биле еден бод пред лидерот. Неодамна ја освоија африканската Лига на шампиони и веруваме дека со фантастичните партии ќе продолжат и во домашното првенство. Ал Итихад пак е секогаш дел од првата лига, но се уште не биле шампиони. Моментално се на 6-то место со ист број бодови како и Ал Ахли, но со дури 9 натпревари повеќе. Овде очекуваме гостите да победат и типуваме 2 со квота 1.44 вo 22Bet.

Валур – Рејкјавик – ГГ4+ @ 2.00 во Bet365

Исланѓаните играат без прекин и тоа многу често ни помага кога е во прашање понудата и избор на денешните натпревари. На програмата стигна 10-то коло, а во водство е Викингур и тие имаат освоено 25 бода од 10 натпревари, па оправдано ја имаат лидерската позиција. На третото место е нивниот денешен противник, Валур. Тие во последните пет натпревари имаат четири победи и едно реми, па сега на овој дуел влегуваат со одлично расположение. Ние веруваме дека ќе гледаме ефикасен дуел и типуваме ГГ4+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.95


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk