Тикет на денот (вторник, 21.03.2023)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


До четврток кога ќе започнат квалификациите за наредното ЕП, дефинитивно ќе се мачиме со составување на тикетот поради слабата понуда. Ова е нашиот предлог за денес.

Барнсли – Шефилд Венсдеј – 1Х&0-2 гола @ 2.40 во Mozzart

Во заостанатиот натпревар од 29-то коло на англиската Лига 1 се сретнуваат два тима кои се во одлична форма. Гостите се лидери на табелата и не знаат за пораз уште од почетокот на октомври, а серијата од пет последовтелни победи ја прекинаа во петокот со реми против Болтон на домашен терен. И покрај тоа, тие останаа на првото место и нивната цел е да завршат таму. Домаќините се во серија од 11 натпревари без неуспех, поточно со 9 запишаа 9 победи и две реми. Во саботата Барнсли славеше со минимална победа против Викомб на гости, тимот кој е легитимен кандидат за плеј оф. Овде веруваме дека голови нема да има многу, но исто така очекуваме домаќините да останат непоразени. Наш предлог е 1X&0-2 гола со квота 2.40 во Mozzart.

Бредфорд – Карлајл – 1Х&0-2 @ 2.32 во Bet365

И во Лига 2 се игра големо дерби, а во прашање е одложен натревар помеѓу Бредфорд Сити и Карлајл. Домаќините се во серија од три последователни реми и под хитно им е потребна победа за да се задржат на врвот на табелата. Тие пред овој натпревар паднаа на 6-то место со шест бода помалку од третопласираниот Нортемптон, но и натпревар помалку. Триумфот над Карлајл би им донесол скок за едно место, но и доближување до тимовите кои се во зоната за директен пласман во Лига 1. Помеѓу првите три тимови сакаат да стигнат и гостите од овој натпревар, но искрено тоа ќе биде малку тешка мисија. Во првиот дел од сезоната славеше Карлајл, но сега веруваме дека домаќинтие се поблиску до  успех. Наш предлог е 1Х&0-2 гола со квота 2.32 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.57

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk