Трагедија: Почина и таткото на Дејан Милојевиќ


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Еден месец по смртта на српскиот кошаркарски тренер Дејан Милојевиќ почина и неговиот татко Милан.

Милојевиќ почина на 17 јануари по срцев удар во Јута, а пред 10 дена беше погребан во татковината каде што присуствуваа членови на неговото семејство.

Само 10 дена по погребот на Милојевиќ, српските медиуми пишуваат дека починал и неговиот татко кој доживеал срцев удар.

Таткото на поранешниот кошаркарски стратег бил примен во болница каде што му била стабилизирана состојбата, но потоа повторно се влошила и докторите не можеле да му го спасат животот.