Трагедија: Загина поранешен кошаркар на Партизан во сообраќајка


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Поранешниот кошаркар на Партизан, Дру Гордон загина во сообраќајна несреќа која се случи во Орегон, Портланд.

Гордон го носеше дресот на српскиот тим Партизан во сезоната 2012/13, односно од август до март, по што се пресели во Динамо Сасари.

Во кариерата играше и во САД, но потоа се врати во Европа, па играше во Литванија, Полска и други земји.