Трапановски постигна гол на дебито за Данди јунајтед


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот фудбалер Кристијан Трапановски има успешен старт на кариерата во Данди јунајтед, откако постигна гол уште на своето деби.

Данди славеше против Анан Атлетик со 2-0, а стрелец на еден од головите беше Трапановски кој неодамна се пресели во Шкотска.

Трапановски стана трет македонски фудбалер во Шкотска, по Бојан Миовски од Абердин и Давор Здравковски од Мадервел.