Три врвни имиња во опција за клупата на Њукасл


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тимот на Њукасл преку ноќ стана топ тема во медиумите во Ангилја откако премина во сопственост на богаташи од Саудиска Арабија.

Во опција се имињата на Макс Алегри, Маурисио Покетино и Рафа Бенитез кои ќе добијат и огромни 300 милиони фути за инвестирање во нови играчи.

Сепак некои медиуми во Англија пренесуваат дека шанса до крајот на првенството ќе добие Стив Брус кој доколку покаже дека може да го води клубот на едно повисоко ниво ќе добие шанса за следната сезона.