Трилер натпревар во Торино: Јувентус во последните моменти го совлада Наполи (Видео)

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Вистинска дерби пресметка гледавме на „Алијанц Стадионот“ во Торино помеѓу Јувентус и Торино.

По последниот судиски свиреж се радуваше домашниот тим на Јувентус кој победи со 4:3, а голот вреден три бода падна во 92. минута.

Јувентус имаше огромна предност од 3:0 откако мрежата на Мерет ја тресеа Данило,Игуаин и Роналдо.Кога никој не помислуваше дека Наполи има шанса, избраниците на Карло Анчелоти за само 15 минути се вратија во игра.

Стрелци на головите за Наполи беа Манолас, Лозано и Ди Лоренцо за огромна радост на наполитанците.

Во 90. минута нашиот Елмас направи фаул врз Дибала по кој Калиду Кулибали си постигна автогол и донесе голема радост за Јувентус.