Урнебесно: Јокиќ ги насмеа новинарите до солзи (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Денвер нагетс игра одлично оваа сезона и се наоѓа на првото место во Западната конференција со 35 победи и 16 порази.

Најзаслужен за одличните резултати на Денвер е српскиот кошаркар Никола Јокиќ, кој во просек постигнува по 25,1 поен, 11,1 скокови и 10 асистенции.

Јокиќ не е заинтересиран за неговата статистика, а тоа го покажа и реакцијата која ги насмеа новинарите до солзи.

Новинарите му кажаа дека има трипл-дабл во просек, по што Јокиќ одговори „уууу“ и ги насмеа присутните во салата.