Уценувач на Шумахер заврши со – лисици на рацете!


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Германските медиуми пишуваат дека полицијата во четвртокот во Вупертал уапсила 52-годишен маж кој работел за семејството Шумахер како обезбедување.

Семејството во изминатиот период беше уценувано од татко и син, а сега се појави и трет осомничен во случајот.

Шумахер по несреќата во 2013 година не излегува во јавност и има многу шпекулации за неговата здравствена состојба.

Уценувачите барале 15 милиони евра од семејството за да не објават фотографии од седумкраниот светски шампион Михаел Шумахер.