Ужас: Маркез со полна брзина удри во ривал на трката во Португалија (Видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Поранешниот шампион во Мото ГП, Марк Маркез предизвика сериозен инцидент на првата трка во сезоната, кога со неговиот мотор удри во Мигел Оливеира.

Маркез веднаш стана и тргна кон Оливеира да се извини за инцидентот, а притоа доби свирежи од публиката.

За среќа, инцидентот заврши без посериозни последици за двајцата возачи.