Ужас: Навивачи во Конго претепаа судија (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


По натпреварот во Купот на Конго меѓу Тагањика и Ренесанса Киншаса се случи вистински скандал кога беше нападнат судијата од навивачите.

Навивачите на Ренесанса влегоа на теренот и го претепаа судијата кој се обиде да избега, но не успеа во намерата.

Медиумите пишуваат дека судијата се бори за живот по тешките повреди кои му биле нанесени од навивачите.