Вајт се степа со сопругата во ноќен клуб (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Првиот човек на УФЦ, Дена Вајт се степа со сопругата Ен во ноќен клуб за време на прославата на Новата година.

Парот бил во ВИП простор заедно со пријателите, а 53-годишниот Вајт добил шлаканица од сопругата, по што физички ја нападна.

Медиумите пишуваат дека тие двајца биле пијани, а морале да интервенираат и нивните пријатели за да спречат посериозен инцидент.

Вајт е претседател на УФЦ од 2001 година, а под негово водство организацијата стана најпопуларна во светот на боречките спортови.