Варан се враќа во матичниот клуб – ќе потпише двегодишен договор


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Францускиот фудбалер Рафаел Варан ќе замине од Манчестер јунајтед на крајот на сезоната, а како следен клуб во неговата кариера се споменува Ланс.

Варан ја почна професионалната кариера во Ланс, каде што играше до 2011 година пред да потпише за Реал Мадрид.

„Имавме интересни разговори и самиот Варан кажа дека ќе размисли, ќе видиме што ќе се случи“, кажа 53-годишниот тренер на екипата, Франк Хајз.

Медиумите шпекулираат дека Варан ќе стави потпише на двегодишен договор.