Вардар против Фортуна, Шкендија го чека Скопје во Купот


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Денеска во просториите на Фудбалската федерација на Македонија беа извлечени осминафиналните парови за Купот на Македонија.

Натпреварите во Купот се играат на 5 октомври во 14 часот, при што Вардар ќе се соочи со Фортуна, додека Шкендија го чека Скопје.

Осминафинални парови:

СТРУГА Трим Љум – РАБОТНИЧКИ

БРЕГАЛНИЦА – ПЕЛИСТЕР

ВАРДАР – ФОРТУНА

Академија ПАНДЕВ – ЉУБОТЕН

ПОБЕДА – МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.

ШКУПИ – ВОСКА

ШКЕНДИЈА – СКОПЈЕ

ТИКВЕШ – СИЛЕКС