Вардар замина на подготовки во Словенија


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Македонскиот прволигаш Вардар ќе ги продолжи подготовките за новата сезона во Словенија, каде што ќе одигра неколку пријателски меча.

„Црвено-црните“ ќе бидат во градот Раденци, а покрај тренинзите се очекуваат натпревари против ривали чии имиња ќе бидат објавени во следниот период.

„Одличните услови за тренинг и релаксација, кои покрај самиот град ги нуди и врвно рангираниот хотел Радин, кој со години важи за една од најдобрите бази за подготовка во регионот, надалеку препознаен по своите квалитетни услови, веруваме дека ќе допринесат кон подобро воигрување на екипата, како на физички така и на тактички план“, соопшти Вардар.