Ви ги соопштуваме најновите потписи на слободните агенти


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Ви ги соопштуваме најновите потписи на слободните агенти.

Грејвис Васкез потпиша 1-годишен договор со Бруклин Нетс.

Атланта Хокс го доведе ветеранот Џерет Џек. Со него потпишаа 1-годишен договор.

Вили Рид потпиша 2-годишен договор со Мајами Хит.

41 милион долари за 4 сезони ќе заработи Мејерс Ленар во Портланд.

Ејндру Харисон потпиша 3-годишен договор со Мемфис Гризлис.

Мајами Хит го доведе Џејмс Џонсон со кој потпиша 1-годишен договор вреден 4 милиони долари.

Вејн Елингтон потпиша 2-годишен договор со Мајами Хит вреден 12 милиони долари.

За 2 сезони ќе заработи 4.1 милион долари Тим Фрејзиер во Њу Орлеанс Пеликанс.

Индијана Пејсерс пред потпис на 1-годишен договор со Арон Брукс.