Виљареал ќе ги мотивира фудбалерите со – актерка во филмови за возрасни!

Актерката во филмовите за возрасни, Аполонија Лапиедра се најде во центар на внимание по пласманот на Виљареал во финалето на Лига Европа.

Шпанскиот тим во четврокот одигра 0-0 против Арсенал во Лондон и така со вкупни 2-1 од првиот меч се пласираше во финалето, каде што ќе се обиде да го освои трофејот.

Честитки пристигнаа од актерката во филмови за возрасни, а и тимот реши да ја покани згодната девојка на финалниот натпревар, кој ќе се одржи на 26 мај.