Вилис не успеа да направи сензација против Федерер


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Британскиот тенисер, Маркус Вилис не успеа да направи сензација против Роџер Федерер. Лесно 772-от тенисер во светот беше поразен со 3:0 во сетови.

Со многу страв Вилис влезе во натпреварот. Федерер доминираше во првиот сет кој го доби со 6:0.

Вториот сет Федерер го доби со 6:3, а третиот сет Швајцарецот го доби со 6:4 и се пласира во третото коло на Вимблдон.