Витсел се сели во Лондон?


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Играчот од средината на Зенит, Аксел Витсел, би можел наредната сезона да настапува во англиската Премиер лига.

Екипата на Челси очајно бара засилувања во средниот ред. Како што е извесно дека енма да го ангажираат Раџа Наингола, раководството на “Сините” вниманието го насочи кон други опции.

Прв на листата е Аксел Витсел. “Дејли Мејл” тврди дека понудата за 27 годишниот играч е спремна и дека во новата сезона би можеле да гледаме уште еден Белгиец во Премиер лигата.

Витсел веќе четири години е во Зенит, претходно настапуваше за Бенфика, а кариерата ја започна во Стандард.