Вориорс ловат големи имиња на пазарот


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во текот на сезоната се пишуваше дека Голден Стејт Вориорс планираат да потпишат со Кевин Дурент кој е најбаран кошаркар ова лето во САД.

Ако МВП од сезоната 2013/14 не потпише со Вориорс, тие се спремни да ги ловат сите големи имиња кој ќе бидат слободни агенти. Раководството на Вориорс сака да доведе центар, тука се спомнуваат имињата, Ал Хорфорд и Хасан Вајтсајд и се споменува некогаш најдобриот дефанзивец на лигата, Јоаким Ноа.

Освен со високи кошаркар, Вориорс имаат намера да потпишат со Никола Батум и Еван Тарнер.