Вориорс во лов на ѕвездата на Далас Маверикс


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Не помина ниту ден од кога го изгубија финалето, па се појавија шпекулации за можните засилувања на Вориорс.

Претседателот на Вориорс изјави дека планираат да бидат агресивни ова лето. Познато е дека Кевин Дурент е примарна мета, а сега покажаа интерес за Дирк Новицки.

Дирк наполни 38 години неодамна, а Маверикс се во фаза на реконструкција и дефинитивно е реално неговото заминување од Далас. Еден од најдобрите европјани би бил засилување за Вориорс на позицијата центар со висина и одличен шут.

Во секој случај можно е синиот ангел после тоа што ја помина целата кариера во Далас да оди во еден последен напад за прстен со клубот од Оукленд.