Вредеше да се чека: Најк веќе исфрли реклама за титулата на Кливленд


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


После 52 години чекаше, градот Кливленд конечно доби свои шампиони.

Знаеле дека овој ден ќе дојде. Само не знаеле кога.

Клетвата е изгаснета. Градот конечно може да се радува, се наведува во описот на рекламата, која компанијата Најк ја исфрли по повод титулата на Кливленд во НБА.