Зидан бара работник на средината на теренот, прв пик е ѕвездата на Лестер


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Нголо Канте е означен како главна мета на шампионот на Европа.

Поминаа неколку години од кога Реал купи фудбалер за врска од Англија. Ако судиме по насловот на Марка, време е еден од најдобрите фудбалери за врска во ПЛ да слета на Сантијаго Бернабе ова лето.

Едно е сигурно, Канте е подобар од Томас Гравесен кој пред десетина години беше доведен како големо засилување, но на крајот не испадна така. Марка пишува дека ова е масло на Зинедин Зидан.

Тренерот на Зидан не може да му одолее на Канте кој не е магионичар со топката, но има огромно срце и е благодарен фудбалер во секој момент. Шпанската Марка соопшти дека репрезентативецот на Франција има откупна клаузула од 25 милиони евра што не е проблем за Реал.

Канте имаше фантастична сезона во ПЛ каде беше еден од најдобрите фудбалери во шампионскиот тим на Клаудио Раниери, а навивачите на Лестер поради жртвувањето го нарекоја разбивач.