Зидан до младата ѕвезда на Реал Мадрид: Не одиш никаде…


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ги отфрли шпекулациите кои го поврзуваа Винисиус Жуниор со змаинување од „Сантијаго Бернабеу“.

Младиот фудбалер не добива  многу шанса од Зидан, а францускиот тренер потврди дека тоа е така поради големата конкуренција во тимот.

„Винисиус? Нема да го напушти клубот во јануари. Да, вистина е дека не играше многу затоа што конкуренцијата е голема, но ќе игра. Напорно работи и неговото време наскоро ќе дојде“ –истакна Зидан.