Зидан не може да го трпи: Бејл изоставен од тимот на Реал Мадрид


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Герет Бејл не е вклучен во составот на Реал Мадрид за петочниот натпревар против Манчестер Сити од Лигата на шампионите.

Реал ќе брка негатива од 2:1, а Бејл ќе го нема во авионот за гостувањето на Островот на „Етихад“.

Герет Бејл не е во составот од 24 играчи кои ги одреди Зинедин Зидан за патувањето во Англија во пресрет на клучниот натпревар во кој мора да победат за да останат во игра за најпрестижниот клупски трофеј.