Зрињски од 0-3 до неверојатен пресврт против АЗ Алкмар (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Босанскиот тим Зрињски во Мостар го шокира АЗ Алкмар со 4-3 во првото коло од групната фаза во Конференциската лига.

АЗ Алкмар водеше со головите на Ван Бредерод, Мијнанс и Де Вит по првото полувреме, но во вториот дел два погодоци постигна Кожуљ, а по еден додадоа Чорлука и Хрвановиќ за конечни 4-3.

Бундеслигашот Ајнтрахт Франкфурт вечерва беше подобар со 2-1 од шкотски Абердин на македонскиот репрезентативец Бојан Миовски.