Англичанецот остана без заби, судијата за малку ќе добиеше нокаут


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Џејмс ДеГејл и Баду Џек имаа натпревар без победник во борбата за појасот во ВБЦ и ИБФ во супер-средна категорија.

ДеГејл во натпреварот влезе со појасот од ИБФ, а Џек со својот појас во ВБЦ.

Натпреварот во Њујорк беше фантастичен, а на крајот судиите одлучија да нема победник.

Двата борци беа во нок-даун, дури некој удар доби и судијата Артур Меркант, кој не беше за малку нокаутиран од џек.

ДеГел остана без 2 заби, повредите беа видливи на двете страни, но на крајот немаше победник.

Па така појасите останаа кај секој од борците.