Биелса повторно во Европа!

Одличниот и некогашниот аргентински селектор ја прифати понудата на Лил и се враќа во Франција каде што го водеше Марсеј.

Професорот летото потпиша договор со Лацио но го раскина поради тоа што од тимот не довеле ниту едно засилување што тој го побарал.

Марсеј го напушти поради кавги со управата а најголемиот успех му беше во Атлетик Билбао со кои играше финале ЛЕ.