Видео: Едно големо благодарам од ЦСКА Москва за Теодосиќ


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Српскиот репрезентативен плеј Милош Теодосиќ, после долги години ги промени клупските бои, тој ЦСКА Москва ја замени со НБА тимот Лос Анџелес Клиперс.

Од таборот на рускиот шампион му се заблагодарија за се што сторил на специјален начин со видео и песна од легендарните Queen.