Во Ливерпул пристигнува најголемот зајакнување ова лето


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Сите англиски медиуми потврдија дека Ливерпул и Рома се договорија за фудбалерот на Рома Мохамед Салах за 40 милиони евра.
Тој денес доби дозвола за да отпатува во Ливерпул,тој зад себе има добра сезона каде што постигна 19 гола и 12 асистенции