Дали е време Бејл да ја освои златната топка?


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Хари Рендап мисли дека е крајно време Герет Бејл да ја освои златната топка.

„Бејл има се. Одличен во скок, јак, брз и поседува неверојатен удар. Нему не му фали ништо“ – вели Рендап.

Кога отиде во Реал реков дека е на ниво како Меси и Роналдо но досега напредуваше многу.

„Мислам дека треба да ја освои златната топка. Освои ЛШ со Реал Мадрид, Велс го одведе до историски упсех на ЕП во Франција“ – вели Рендап.