Зидан најсреќен поради младиот напаѓач!

Реал го совлада Реал Сосиедад со 3:1, а Бора Мајорал беше еден од јунаците.

Мајорал го постигна првиот погодок уште во 19тата минута, а Зинедин Зидан беше навистина задоволен од неговата игра.

Овој 20 годишен играч играше во Волфсбург па дојде во Реал надевајќи се дека ќе добива шанса за игра.

„Млад е и може да има голема улога во нашиот тим. Пресреќен сум од тоа како играше и овој гол ќе го мотивира секако“ – вели Зидан

Зидан вели дека ќе стане успешен фудбалер доколку во иднина продолжи да работи упорно.