Кинезите купуваат играч од Милан?


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Хозе Соса после само 6 месеци поминато во Милан би можел да замине.

31 годишниот играч има понуди од Кина, а Милан би можел да го продаде за 10 милиони евра.

Соса е во втор план кај Монтела бидејќи Локатели, Бонавентура и Куцка имаат предност пред него, па разделбата е на повидок.

За Соса од Кина се заинтересирани Хебеи и Пекинг.