Ковач истакна дека Хамес ќе мора да се докаже за да остане во Баерн Минхен


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач истакна дека Хамес Родригез ќе мора да с докаже и дека во иднина ќе игра за својата иднина во Баерн МИнхен.

Колумбискиот интернационалец е на двегодишна позајмица од Реал Мадрид и истата ќе му истече во летниот преоден рок, а се уште не е познато дали Баерн Минхен ќе го откупи неговиот договор.

„Хамес ќе игра за неговата иднина. Очекувам од него да продолжи да притиска. Гледам дека е мотивиран и фокусиран и сака да игра повеќе отколку во минатото“- истакна Ковач.