Луда тројка на Теодосиќ! (Видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Кошаркарот на ЦСКА Москва, Милош Теодосиќ постигна неверојатна тројка на натпреварот против Барселона.

Најдобриот играч на ЦСКА при истекувањето на првата четвртина на интересен начин постигна три поени и тоа беше фаулиран.

Инаку ЦСКА славеше со 85:61.