Мурињо не знае да седи мирен, Јунајтед е заинтересиран за две ѕвезди!

Неколку шпекулации се појавија вчера и поврзуваат некои играчи со Јунајтед.

Тие велат дека Мурињо е заинтересиран за Лукаку и сака да го донесе од Евертон. Играчот сака да игра фудбал во европските натпреварувања и би можел да биде замена за Ибрахимовиќ во Манчестер.

Мурињо исто така е заинтересиран за дефанзивецот на Бенфика, Нелсон Семедо.

Овој Португалец веќе беше поврзуван со Јувентус и Милан.