Салах договори трансфер, а Рома добива 35 милиони евра?!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Мохамед Салах веќе договори трансфер во Ливерпул.

Според медиумите, тој на почетокот на неделата допатува во Англија каде што имаше преговори со Ливерпул.

Овој 24-годишен фудбалер би требало да заработува 4.5 милиони евра по сезона, а Рома ќе добие 35 милиони евра од неговиот трансфер.

Салах оваа сезона одигра 31 натпревар во Серија А и постигна 15 голови и 13 асистенции.

Салах веќе еднаш играше во ПЛ и тоа за тимот на Челси, но таму воопшто не се прилагоди.