„Салах сеуште не се договорил!“


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Мохамед Салах најверојатно ќе ја продолжи кариерата во Ливерпул.

Овој фудбалер ги договори условите со Ливерпул според кои ќе заработува по 90.000 фунти неделно, а остана уште клубовите да се договорат.

Рома сака 45 милиони, а веќе одби понуда од 34 милиони евра.

Сепак, агентот на Салах зборува дека тој се нема уште договорено за условите.

„Салах не го напушти Египет откако замина на одмор. Лага е тоа што велат дека сме се договориле.“